Milá Handlová! V rámci nášho festivalu, ktorý sa koná 14. novembra v Kine Baník vám okrem dychberúcich dokumentárnych filmov z celého sveta prinášame aj zaujímavú diskusiu o odpadoch s názvom „Z 12% na 50% – OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU“

Nakladanie s odpadmi zrkadlí úroveň našej kultúry. Efektivitu ovplyvňuje okrem dobre fungujúceho systému aj uvedomelosť a kultúrna vyspelosť občanov. Slovensko je v recyklácii na chvoste zoznamu členských krajín EÚ. Recyklujeme žalostných 12% odpadu, zvyšok končí na skládkach. Európskym priemerom je 32% (2012). Švédsko nedávno ohromilo 99% úspešnosťou v zhodnocovaní a recyklovaní odpadu, Dánsku sa darí zrecyklovať 45% odpadu. Ako vieme na Slovensku toto číslo spoločnými silami zvýšiť? Ako je na tom mesto Handlová, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska?

Diskutovať budú Blažej Litva zo spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. a Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve.

Blažej Litva – konateľ firmy Hater – Handlová spol. s.r.o.

Triedenie komunálneho odpadu v meste Handlová prebieha viac než desať rokov. Blažej Litva nám na diskusii zhodnotí toto obdobie, dozviete sa, čo je v triedení odpadu v meste Handlová nové, kam sa vývoj triedenia odpadu uberá a akú úlohu v tom zohráva naša mládež. 

Naším ďalším hosťom a diskutujúcim bude Peter Krasnec. Porozpráva viac o odpadovom hospodárstve všeobecne a celkovej situácii na Slovensku, čo sa odpadov a triedenia týka.

Peter Krasnec – prezident Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve

Pridajte sa k nám a príďte sa opýtať na to, čo vás zaujíma. Tešíme sa na vás 14. novembra o 18:00. Vstupné je ZADARMO!

Komentáre