S budovaním pozitívneho vzťahu k životnému prostrediu vieme začať už od útleho veku. Nielen prechádzkami a výletmi do prírody, ale aj správnymi návykmi v domácnosti. Ochrana životného prostredia sa vďaka správnej výchove detí stane pre nich samozrejmosťou, napríklad aj v návyku správneho triedenia odpadu.

Environmentálna výchova detí

O výchovu detí v environmentálnej oblasti sa snaží aj spoločnosť Brantner Nové Zámky s.r.o.. Deň Zeme je jednou z príležitostí pre deti a rodičov, kedy sa hravou formou môžu naučiť, ako správne triediť odpad.

Deti na návšteve Zberného dvora

Spoločnosť Brantner Nové Zámky okrem návštev materských a základných škôl, ponúka deťom a žiakom aj možnosť nahliadnuť do fungovania Zberného dvora. Počas organizovania podujatí sa malí zvedavci môžu na vlastnej koži na chvíľu premeniť na uja šoféra a vyskúšať si výhľad z výšky kabíny zberného vozidla.

Dôležitá je motivácia

Výchova však nekončí pri deťoch, ďalšie vzdelávanie je rovnako potrebné a dôležité aj pre nás, dospelých. Pre verejnosť má spoločnosť Brantner Nové Zámky spracované poučné letáky s presným popisom Ako triediť odpad, aby sa predchádzalo neúmyselnému znehodnoteniu odpadov.

Ale dosť bolo rečí a schválne, preskúšajte sa aj vy! Vedeli by ste, čo kam patrí?

Plná schránka letákov a použitý kuchynský olej, poznáte to aj vy?

Čo teda s použitým kuchynským olejom alebo nazbieranou kopou starých letákov, novín či časopisov? Neviete kam s tým? Poradíme vám a ešte vás za tento odpad aj odmeníme! Olej totiž určite nepatrí do výlevky, ale na Zberný dvor. Spolu s nazbieraným starým papierom ho môžete priniesť na Zberný dvor spoločnosti Brantner Nové Zámky a vymeniť si ho za užitočné papierové vreckovky, papierové utierky, alebo toaletný papier. Nezabúdajte však aj na opatrnosť a olej nalievajte do čistej nádoby vychladnutý. 

Pevne veríme, že tieto návody vám pomôžu k tomu, aby ste odpad vo svojej domácnosti správne vytriedili.  Vďaka tomu sa aj vy môžete podieľať na zhodnocovaní druhotných surovín a dávať veciam druhú šancu, čím prispejete k zníženiu nadmerného využívania prírodných zdrojovAk sa chcete o ochrane životného prostredia dozvedieť viac, príďte navštíviť festival Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa bude konať v Nových Zámkoch 3. novembra. Tešíme sa na vás! 

Komentáre