Festival v Žiline bude výnimočný. Predstavíme vám obdivuhodnú ženu, biologičku Sachu Dench, ktorá v rámci dobrodružnej expedície absolvovala náročnú cestu z ruskej tundry do Anglicka na motorovom paraglajde, v snahe upozorniť na nástrahy, ktoré číhajú na migrujúce labute. 

Vedeli ste, že labute musia prekonať vzdialenosť z Ruska až sem, aby tu strávili zimu? Populácia labutí sa však každým rokom znižuje, a to Sachu donútilo vydať sa na nebezpečnú cestu, aby spojila a informovala krajiny, ktoré labute na svojej púti križujú.

Vďaka expedícii „Flight of the Swans“ [Labutí let] preskúmala Sacha jedno z najodľahlejších, divokých a neobývaných miest našej planéty – ruskú tundru, a to len na motorovom paraglajde. S pomocou miestnych ľudí a najnovšej technológie sa táto náročná cesta podarila. Labutí let môžeme teraz sledovať všade na svete. Kampaň Flight of the Swans mala navyše veľký úspech a stala sa kampaňou roka v súťaži ENDS (Environmental impact awards).

Sacha Dench vyštudovala biológiu na University College London. Pochádza z Austrálie a ako ochranárka pracuje pre nadáciu Wildfowl & Wetlands Trust v Spojenom kráľovstve, kde sa venuje divému vtáctvu. Je vášnivou paraglajdistkou a dlhé roky sa venuje tiež potápaniu. Ako národná majsterka vo freedivingu dokázala udržať dych neuveriteľných 6 minút a 22 sekúnd.

Sacha na svojej odvážnej ceste zdolala viac ako 7 000 kilometrov, navštívila 11 krajín a navyše ako prvá žena preletela Lamanšský prieliv na motorovom paraglajde. Na Slovensku ju privítame v rámci filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa bude konať v Žiline od 7. do 8. novembra 2017 v OC Mirage v Ster Century Cinemas. Nenechajte si ujsť jedinečnú prednášku, kde sa Sacha osobne podelí o veselé aj menej veselé chvíľky, strasti aj radosti jej cesty do životov divých zvierat, ktorá sa uskutoční v stredu 8.11.2017 o 18:00. Prednáška bude konzekutívne tlmočená. Všetci ste srdečne vítaní. Vstup na festival je ZADARMO!  

Komentáre