Do Michaloviec prichádzame po prvýkrát. 29. mája nás nájdete v Kino Centrum MsKS so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou eko diskusiou.

Zdroj: Facebook – Michalovce

Festival privítal aj primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák: „Životné prostredie je odvetvie, ktorému je potrebné venovať v našej spoločnosti náležitú pozornosť, a to rôznymi spôsobmi. Jednou z ciest je aj filmové stvárnenie. Sme preto naozaj radi, že sa v Michalovciach uskutoční prvý ročník Ekotopfilmu, ktorý sa problematike ekológie venuje umeleckým či dokumentárnym stvárnením. Veríme, že aj toto podujatie prispeje k uvedomeniu si toho, že by sme mali byť k životnému prostrediu vnímavejší. Necitlivým vzťahom k životnému prostrediu vieme napáchať veľa zlého, čo sa môže odraziť predovšetkým v živote nasledujúcich generácií.“

Festival pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – ŽIVOT V OBLAKOCH. Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom.

DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky. Filmový príbeh spojí pri jednom diskusnom stole farmárov, inšpiratívne organizácie a spotrebiteľov. Príbeh je výchovný a zároveň „chutne“ zábavný. Premietame v utorok o 17:00.

Po diskusii opäť pokračujeme filmovým programom. O 19:00 vás pozývame na dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, kde nám Alex James prezradí, prečo treba dnešnú módu spomaliť. Taktiež vás pozývame pozrieť sa na to, aká bude BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST a festival uzavrieme dychberúcim filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre