V piatok 14. decembra prichádzame do Hlohovca. Budete nás môcť navštíviť v Empírovom divadle, kde na vás počkáme so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou diskusiou s názvom „Bude teplejšie. Prečo je to problém?“.

Zdroj: Hlohovec

Festival pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA, kde tento prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá a odhaľuje tajomstvá ich každodenného života. Vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, sa môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť.

Ako ďaleko zájdete v Nórsku, ak sa budete stravovať výlučne potravinovým odpadom? Dozviete sa v zaujímavom dokumente PO ZÁRUKE, ktorý budeme premietať v piatok o 17:00. Potravinový odpad predstavuje pre malú zato bohatú krajinu obrovský problém. Až štvrtina potravín končí v smetnom koši! Štyria mladí aktivisti sa snažia na situáciu upozorniť a preto sa vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska, zdolávajúc 3000 km dlhú trasu. Stravujú sa potravinami, ktoré by supermarkety inak vyhodili. Nakoniec zistia, že z potravinového odpadu môžu žiť ako králi. Čo to ale vypovedá o ich krajine a našom spôsobe života?

O 18:00 si nenechajte ujsť zaujímavú diskusiu Bude teplejšie. Prečo je to problém? s Martinom Hojsíkom, ktorá ukáže riziká nekontrolovanej klimatickej zmeny, ale aj potrebné riešenia na znižovanie emisií a adaptáciu v bežnom živote.

Po diskusii pokračujeme filmovým programom. O 19:00 vás pozývame na priekopnícky dokument PYTLIACKE PODSVETIE, kde film odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov. Taktiež vás pozývame o 19:50 na silný dokument SLAMKY, kde sa skupiny aj jednotlivci po celom svete snažia pomocou výchovy a spolupráce znižovať používanie plastových slamiek využitím ich neplastových náhrad. Festival uzavrieme filmom BIELE ŠÁLKY UŽ NETREBA, takže ak vás zaujíma dizajn, určite si tento zaujímavý dokument nenechajte ujsť.

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Festival je uskutočňovaný s podporou mesta Hlohovec.

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre