12. októbra zavítame do Topoľčian. Budete nás môcť navštíviť v Mestskom kultúrnom stredisku, kde na vás počkáme so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou diskusiou s názvom: Odpad ako cenný zdroj.

Zdroj: Topoľčany

Festival pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA, kde tento prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá a odhaľuje tajomstvá ich každodenného života. Vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, sa môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť.

Ako ďaleko zájdete v Nórsku, ak sa budete stravovať výlučne potravinovým odpadom? Zdá sa, že dosť ďaleko. Potravinový odpad predstavuje pre malú zato bohatú krajinu obrovský problém, kde štvrtina potravín končí v smetnom koši. Štyria mladí aktivisti sa rozhodnú na situáciu upozorniť, a tak sa vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska, zdolávajúc 3000 km dlhú trasu. Dajú si sľub, že sa budú stravovať len jedlom po záruke zo supermarketov, a čoskoro zistia, že vďaka potravinovému odpadu môžu žiť ako králi. Čo to ale vypovedá o ich krajine a našom spôsobe života? Dokumentárny film PO ZÁRUKE budeme premietať o 17:00.

Nenechajte si ujsť aj inšpiratívnu diskusiu ODPAD AKO CENNÝ ZDROJ, kde nám Lukáš Ryban zo spoločnosti NEHLSEN – EKO a Branislav Moňok z občianskeho združenia Priatelia Zeme prezradia, ako vieme bioodpad zhodnotiť, a ako sú na tom Topoľčany, čo sa separácie a kompostovania týka, oproti zvyšku Slovenska. Po diskusii pokračujeme filmovým programom.

O 19:00 vás pozývame na dokument PYTLIACKE PODSVETIE. Film odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov. Na čiernom trhu je ich roh jedným z najviac obchodovaných artiklov. Taktiež vás pozývame na silný dokument SLAMKY, kde sa skupiny aj jednotlivci po celom svete snažia pomocou výchovy a spolupráce znižovať používanie plastových slamiek využitím ich neplastových náhrad. Festival uzavrieme filmom BIELE ŠÁLKY UŽ NETREBA, takže ak vás zaujíma dizajn, určite si tento zaujímavý dokument nenechajte ujsť.

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre