Hotel s tradíciou, ktorý ponúka svoje služby už od roku 1930. Hotel Tatra v Bratislave sa pýši vyše osemdesiatročnou históriou, stovkami spokojných hostí, vysokokvalifikovaným personálom a atraktívnou polohou v centre hlavného mesta Slovenska.

V tridsiatych rokoch minulého storočia sa otvoril nový hotel, ktorý Bratislavčanov fascinoval svojou modernou architektúrou a postupne sa stal vyhľadávaným vďaka útulnej kaviarni, francúzskej reštaurácii a Tatra kabaretu neskôr premenovaného na slávnu Tatra revue. Hotel sa stal centrom kultúrneho i spoločenského života a v štyridsiatych rokoch dokonca aj toho športového, nakoľko sa tu začali organizovať boxerské zápasy  v Tatra ringu. Sláva sa Tatre nedala nikdy odoprieť nakoľko sa o nej dokonca písalo v knihách Zlaté 60. roky, Smiech a slzy Tatra revue či Bol raz jeden Kabaret. Ukončením Pražskej jari a začiatkom normalizačného procesu sa však pomaly skončila aj sláva Tatra revue a kultúra sa do Tatry vrátila až založením Štúdia S, neskôr premenovaným na Štúdio L+S, ktoré tam sídli dodnes. Hotel sa však snaží obnovovať tradíciu kultúrneho a spoločenského života v Tatre organizovaním plesu, večierkov, recepcií či rôznych iných podujatí.

V súčasnosti je Hotel Tatra štvorhviezdičkový biznis hotel, ktorý prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a prístavbou novej časti. Hotel disponuje 188 izbami rozdelenými do dvoch kategórií – Standard a Executive. Nachádza sa v ňom taktiež moderne vybavené kongresové centrum pozostávajúce zo štyroch samostatných konferenčných sál a salónikov. Z bývalého kina Tatra stala najväčšia sála v hoteli, ktorá je vďaka zachovaniu terasovitého pôdorysu veľmi atraktívna pre kongresovú klientelu. Hotel ponúka aj dokonalý kulinársky zážitok. V  reštaurácii Stará Bratislava je pre hostí pravidelne pripravovaný výber sezónnych jedál z tých najkvalitnejších surovín, ktoré sledujú moderné trendy v gastronómii. Reštaurácia je kombinovaná so štýlovou kaviarňou, ktorá je ako stvorená na príjemné posedenie s priateľmi pri pohári vína či na obchodné stretnutia pri šálke kávy. Na svoje si v hoteli prídu aj milovníci cigár a cigariet, ktoré môžu spokojne vychutnať v útulnej fajčiarskej časti kaviarne. Samozrejmosťou v Hoteli Tatra je bezbariérový prístup, relaxačné centrum a možnosť parkovať v parkovacom dome.

Ak hľadáte hotel v Bratislave s príjemným personálom, komfortným ubytovaním a výbornou vybavenosťou, Hotel Tatra je presne to čo hľadáte.

Tak ako minulý rok aj tento rok v Hoteli Tatra od 16. do 20.5.2016 (dnes do 22:00 hod.) prebieha ďalší ročník Ekotopfilm – Envirofilm festivalu. Ešte stihnete prísť na posledné diskusie a besedy. 🙂

Hotelu Tatra ĎAKUJEME za podporu a všetky poskytnuté služby, ktoré nám pomohli zabezpečiť plynulé dianie Ekotopfilm – Envirofilm festivalu.

Komentáre