Ochranár, pedagóg, ‘medvedí muž’ Gregg Losinski opäť zavíta na Slovensko. Návštevníkov festivalu Ekotopfilm – Envirofilm v Košiciach poteší svojou prítomnosťou na prednáške s názvom Medveď a človek – Poznaním k pokojnému spolužitiu.

Gregg Losinski, regionálny ochranár a pedagóg, už vyše 25 rokov pôsobí v Idaho a Národnom parku Yellowstone. Popri asistencii pri biologickom monitoringu sa zaslúžil o znižovanie konfliktov medzi ľuďmi a divou zverou. Počas posledných šiestich rokov sa aktívne zapája do snahy pomôcť Slovensku podporiť vzdelávací proces a znižovať tak konflikt medzi ľuďmi a medveďom hnedým.

.

Greggova účasť na festivale Ekotopfilm nebude premiérou. V roku 2015 poctil svojou účasťou súťažný festival v Bratislave aj Banskej Bystrici, kde návštevníkom priblížil snahu zlepšiť podmienky na spolužitie ľudí a medveďov, a to vývojom nových technológií – vylepšených smetných kontajnerov, ktoré sú tzv. bear-resistant, teda odolné voči medveďom.

.

,,Teším sa, že môžem byť opäť malou súčasťou festivalu Ekotopfilm. Slovensko ma naučilo, že filmové festivaly sú dôležitou formou komunikácie s verejnosťou o významných a aktuálnych problémoch, ktoré sa týkajú nášho prostredia, prírody. V Košiciach budem rozprávať o mojej prebiehajúcej práci na Slovensku, ktorej cieľom je znižovať konflikty medzi ľuďmi a medveďmi, návštevníci sa taktiež dozvedia ako sa nám doma v Spojených štátoch, v Národnom parku Yellowstone, darí navrátiť medveďa grizly späť do prírody.

Na festivale v Košiciach v piatok 21. októbra o 18:35 sa návštevníci dozvedia ako je možné na Slovensku aplikovať metódy zo Severnej Ameriky na znižovanie konfliktov medzi ľuďmi a divou zverou, ako sa v Amerike darí prinavrátiť populáciu medveďa grizly späť do prírody a dozvieme sa, že naše krajiny nie sú vlastne vôbec odlišné. Príďte si vypočuť prednášku a diskutovať s odborníkom na slovo vzatým. Tešíme sa na vás!

Komentáre