Spišská Nová Ves nedávno získala titul najkrajšie mesto Slovenska. Rozhodli o tom ľudia, ktorí hlasovali v súťaži na slovakregion.sk. Mestu srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme, že ho čoskoro navštívime.

Zdroj: spis.korzar.sme.sk

Spišská Nová Ves je tretím najväčším mestom Košického kraja. Spišská má veľmi pekné Radničné námestie šošovkovitého tvaru, ktoré patrí medzi najdlhšie v Európe. Mesto a okolie je veľmi príťažlivé a to vďaka kultúrno-historickému dedičstvu či zachovalej ľudovej architektúre. Nájdeme tu aj mnoho historických pamiatok ako populárny Spišský hrad, mimochodom najväčší hradný komplex v Strednej Európe, Spišskú kapitulu, Rímskokatolícky farský kostol Nanebovzatia Panny Márie s najvyššou kostolnou vežou, jedinečnú mozaiku v Chráme Premenenia Pána či  Mariánsky morový stĺp so sochou Immaculaty. Nájdeme tu aj najmenšiu a najmladšiu ZOO na Slovensku. Bohatá ponuka kultúrnych a športových podujatí po celý rok poskytuje dostatok možností, nudiť sa určite nebudete.

Zdroj: slovakia.com, Spišský hrad

O atraktivitu mesta sa starajú aj krásne okolité národné parky. Nájdete tu Slovenský raj s úžasnými vodopádmi, nami známe veľmi navštevované Vysoké Tatry a Pieniny s možnosťou splavovania Dunajca.

.

Spišskú Novú Ves odporúčame určite navštíviť. S naším festivalom tam zavítame už tento piatok 25.11.2016. Pozývame vás na nezabudnuteľný filmový zážitok z dokumentárnych filmov z celého sveta a zaujímavú diskusiu Ekológia bytia o dôležitom prepojení matky a dieťaťa už od narodenia.

Celý program pre Spišskú nájdete –TU

Komentáre