S festivalom opäť navštívime mesta Modra. Zavítame sem už po druhýkrát, prichádzame však s novinkou a to večerným programom pre vás všetkých! Okrem Junior festivalu pre školy, ktorý je v doobedných hodinách, sme si pre vás pripravili pútavý filmový program pre verejnosť. 5. októbra v Kine Mier otvárame pre vás brány už od 16:00 a premietame až do do 21:30.

Modra, Zdroj: slovakia.travel

Návštevníkov čakajú zaujímavé dokumentárne filmy z celého sveta. Začíname krásnym slovenským filmom ŽIVOT V OBLAKOCH vhodným aj pre rodiny s deťmi. Pokračujeme náučným príbehom DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM o aktuálnom celosvetovom probléme nadmerného plytvania potravinami.

Ďalším filmom v poradí je MAGICKÁ DIVOČINA – ISLANDSKÝ NÁRODNÝ PARK VATNAJÖKULL, kotrý zachytáva jeden z najmladších a najfascinujúcejších parkov sveta. V Modre sa taktiež pozrieme na to, ako budú vyzerať mestá v budúcnosti a dozvieme sa či niečo dokáže spomaliť dnešný trend tzv. rýchlej módy. Večer uzavrieme úžasným filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, ktorá pre mnohých predstavuje zdroj života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie.

Festival Ekotopfilm – Envirofilm privítal i primátor mesta Modra Juraj Petrakovič: „Som rád, že Festival Ekotopfilm – Envirofilm prichádza do Modry a zachytáva aktuálne témy, ktoré sa okrem iného priamo dotýkajú aj života nás – obyvateľov malého mesta. Veľmi oceňujem, že organizátori festivalu prinášajú svieže, vysoko hodnotené investigatívne snímky s autentickým svedectvom o súčasnej konzumnej spoločnosti a jej devastačného vplyvu na životné prostredie. Páči sa mi, že uvádzané filmy majú ambíciu zaujať a “vyprovokovať” nielen žiakov a študentov škôl, ale svojou výpoveďou môžu inšpirovať k zmene všetky vekové kategórie. Po zhliadnutí trailerov/upútaviek si myslím, že nás čaká nesmierne zaujímavý program, aktuálny, výstižný aj inšpiratívny, ktorý ponúkne príležitosť, alebo skôr motiváciu, či možno dokonca “návod”, ako ihneď zmeniť vlastné zaužívané vzorce správania a pomôcť tak sebe aj prírode rehabilitovať / ozdravovať naše bezprostredné okolie. Je výborné, že 5. októbra sa na celý deň otvoria festivalové dvere modranského Kina Mier pre všetkých, bez rozdielu a zdarma, pretože film je jedným z najsilnejších prostriedkov komunikácie s verejnosťou, má šancu ovplyvniť masy, zároveň je aj najobľúbenejším druhom umenia a som skutočne rada, že v Modre máme opäť možnosť zažiť veľmi kvalitné kino s posolstvom. Verím, že rozpúta diskusiu medzi divákmi, podnieti k zamysleniu a najmä k činom a k osobnej ceste minimalizovania našej ekologickej stopy.“

Modra, veríme, že sme ťa potešili. Už sa na vás všetkých tešíme. Vstup je ZADARMO!

Komentáre