Už ZAJTRA sa môžeme tešiť na ďalší ročník festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. A my vám okrem ohromujúcich dokumentárnych filmov z celého sveta, zaujímavých a inšpiratívnych prednášok s rôznymi hosťami, prinášame ochutnávky a prezentácie produktov spoločností, ktorým pojem udržateľnosť nie je cudzia. Predstavujeme vám stánky, ktoré môžete navštíviť na našom festivale v Hoteli Tatra v Bratislave. Od pondelka do piatku nám budú spríjemňovať atmosféru tieto spoločnosti.

Ecoheart sú predovšetkým ľudia, ktorí veria, že malé veci majú veľkú silu a môžu motivovať ďalších v našej krajine k pozitívnejšiemu a proaktívnejšiemu prístupu. Zubná kefka má toto posolstvo pripomínať každý deň, večer aj ráno. Z predaja kefiek putuje 10 % na neziskové projekty, ktoré skrášľujú a zlepšujú život predovšetkým v mestách. Pred pár rokmi začínali s prvým verejným posedením s knižnou búdkou zdarma , potom prešli k verejnému priestoru, v ktorom si ľudia mohli zdieľať jedlo a to všetko priamo v Bratislave. Kefky už putovali aj utečencom či deťom do Rwandy. Cieľom ich nového projektu je oživiť priemyselnú výrobu kefiek na Slovensku. Odkúpením unikátnych strojov, ktoré kedysi vyrábali zubné kefky priamo v Bratislave. Ich renováciou chcú podporiť lokálnu výrobu a využívať tak všetky materiály zo Slovenska. Otvorením transparentnej kefkárne vytvoria aj nové pracovné miesta pre ľudí z regiónu.

Na festivale budú v pondelok 22., v utorok 23. a v stredu 24. mája. 

Darované nemusí byť nové, môže byť aj NOSENE. Ak hľadáte kus odevu, určite navštívte obchod Nosene, kde každý nákup pomáha. Kde oblečenie dostáva druhú šancu. Každým nákupom pomôžete, pretože Nosene prispieva z každého predaja na podporu organizáciám pomáhajúcim týraným ženám. Nosene spája koncept second hand-u [oblečenie z druhej ruky] a upcyklingu, ktorým v kolekcii Renewals by Nosene vdychujú nový život. Nenájdete tu žiadne nahádzané oblečenie, v ktorom sa musíte prehrabávať. Len tie najlepšie voňavé kúsky, ktoré sú hygienicky čisté.

Na festivale budú v stredu 24. a vo štvrtok 25. mája.

Univerzálne vaky festivalového typu pre všetkých, ktorí radi spoznávajú, tvoria a pomáhajú robiť tento svet krajším. WAKIVAKY sú spojením praktickosti, kvality a zaujímavých dizajnov. Značka, vznikla na Slovensku a od jej začiatkov si zakladá na pozitívnom dopade na životné prostredie. Na výrobu používame recyklované materiály, čo poskytuje našim vakom exkluzivitu. Navyše sú pohodlné a bezpečné.

Na festivale budú v stredu 24. a vo štvrtok 25. mája.

V roku 2015 vznikla značka HOJA hemp, ktorá sa venuje výrobe a predaji 100% konopného oblečenia a rôznych doplnkov vyrábaných na Slovensku. Cieľom je poukázať na to, že aj tradičná konopná látka môže byť súčasťou moderného sveta. Spomaliť módu a vytvárať udržateľné oblečenie. Vytvárať veci zo zdravého materiálu, ktorý má neuveriteľné množstvo pozitívnych vlastností a možností použitia. Materiál neobsahuje žiadne chemikálie. Látka je vzdušná, v lete prijemne chladí a v zime zohrieva. Ideálna pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov, má liečivé účinky. Jej kvalita a pevnosť je overená už našimi predkami. Okrem oblečenia značka ponúka aj obľúbené vrecká na chlieb, či bylinky. Ak hľadáte ekologické oblečenie, ste na správnej adrese, pretože viac eko to už nejde.

Na festivale budú v stredu 24. mája.

Prijemneveci.sk vznikli ako reakcia na potrebu zariadiť domácnosť čo najzdravšie a bez zbytočných plastov. Snahou je prinášať širokej verejnosti tovar špičkových výrobcov s dôrazom na udržateľnosť a minimalizáciu odpadu. Produkty sú kompostovateľné, recyklovateľné alebo ich používaním znížite spotrebu jednorázových obalov. Cieľom je inšpirovať ľudí k bezodpadovému spôsobu života, pretože takýto život je výraznej jednoduchší a príjemnejší.

Na festivale budú vo štvrtok 25. mája.

Firma PURE JUNK DESIGN vznikla z osobnej potreby riešiť globálne otázky a dopady konzumu na náš život. Rozhodli sme sa recykláciu prepojiť s funkčnosťou a dizajnom a tak priniesť na trh alternatívnu možnosť. Snažíme sa inšpirovať a ukázať, že aj odpad si zaslúži druhú šancu.

Na festivale budú v pondelok 22. mája.

Láska k jedlu, rešpektovanie prírody a vlastného tela je filozofia, ktorá sa spája v projekte RAWLICIOUS. Ponúkajú čisto prírodné suroviny s prvkami raw food, vegan, satvického stravovania a ajurvédskej medicíny. Prioritne sa venujeme výrobe a distribúcii smoothie DETOX PLÁNOV A BALÍČKOV, cvičeniu JOGY, štúdiu Ajurvédskej medicíny, ozdravných masáží, terapii jedlom a poznaniu rastlín. Energiu dopĺňajú cestovaním vo forme poznávacích zájazdov spojených s jogou, zdravou stravou a ayurvedou. V detox plánoch prinášajú nové chute, lahodiace zmyslom, ktoré sú zároveň zdraviu prospešné. Potrpia si na ručnej výrobe, kvalitných surovinách a výsledku, ktorý je nie len chutný, ale i výživný a môžete si ho tak dopriať kedykoľvek, bez výčitiek. Dnes je už Rawlicious nielen značkou produktov, stal sa životným štýlom.Na festivale budú Rawky ponúkať smoothie.

Na festivale budú v piatok 26. mája.

Zdravé sladkosti je projekt zameraný na evolúciu v oblasti maškrtenia. Zmena, ktorá zasiahla ľudské vedomie, ovplyvnila náš pohľad na stravu, ktorú prijímame. Maškrtenie tam neodmysliteľne patrí tiež. Cieľom je šíriť osvetu v oblasti zdravého životného štýlu. Zdravé sladkosti sú bez lepku, laktózy, GMO, rafinovaného cukru a vďaka vysokému podielu vitamínov, minerálov a antioxidantov sú vhodné pre deti aj dospelých. V našej ponuke nájdete prírodné produkty obalené v surovej (RAW) čokoláde ako napr. zázvor, machovku peruánsku, morušu, hrozienka, goji a mandle a taktiež nepražené kakaové bôby. V ponuke máme aj ďalšie produkty z ktorých si môžete doma vyrobiť zdravé maškrty.

Na festivale budú v piatok 26. mája.

Viečka z prázdnych plechoviek nemajú pre väčšinu ľudí žiadnu cenu. Povaľujú sa na zemi, zahltené sú nimi pláže, putujú do košov spolu s ostatným odpadom. Zeydee ich však vnímam úplne inak. Viečka sú vyrobené z kvalitného hliníka a ich povrch má nepopierateľne príťažlivý vzhľad. A tak ich recykluje. Vyrába z nich kabelky, šperky, bytové doplnky, či odevy. „Nie som naivná, aby som verila, že niekoľko tisíc viečok, ktoré neskončia na skládke, zachráni svet. No milujem tie okamihy, kedy z nepotrebných kúskov povaľujúcich sa na zemi vykúzlim nádhernú striebrolesklú vecičku.“

Na festivale budú v stredu 24. mája.

Od roku 2010 sa venujú vyrobe mydiel. Na Záhorí v obci Hlboké (v roku 1843 tam bola kodifikovaná slovenčina – preto aj názov Slovenska mydláreň) prevádzkujú malú manufaktúru. Vyrábajú ručne starým klasickým spôsobom za studena prírodne mydla, eko mydlové hobliny na pranie a prírodnú kozmetiku. Na festivale budú prezentovať prírodné mydlá s kozím mliekom a kozmetiku.

Na festivale budú celý tyždeň.

Gaia NATURAL má 100% rastlinný pôvod. Je to komplexný nutričný doplnok výživy. Obsahuje vitamíny, ovocné a zeleninové fytonutrienty, 73 minerálov v koloidnej forme, enzýmy a enzymatické aminokyseliny, 211 prírodných rastlinných látok a má 98% absorpciu. Je spracovaný za studena do 40°C. RAW Gaia natural® je nutričným doplnkom stravy v tekutej forme a obsahuje viac ako 211 vitamínov, minerálov, antioxidantov, enzýmov, ovocia a zeleniny, amino kyselín, bylín a iných vzácnych látok potrebných pre zdravé fungovanie vášho organizmu, vo vyváženom, synergickom pomere. Gaia natural® s 211 „total nutrients“ – je podľa dostupných informácií najkomplexnejší výživový doplnok na svetovom trhu! Pokrýva všetky základné nutričné požiadavky a poskytuje tak komfort optimálneho zdravia a pohody. Gaia natural® je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR ako výživový doplnok.

Na festivale budú v pondelok 22. mája.

Ponuka je naozaj bohatá, čo poviete? Teraz už len stačí prísť a vybrať si 🙂 Tešíme sa na vás!

Komentáre