Festival v Bratislave nám budú obohacovať viaceré organizácie so svojimi stánkami. Budú to ľudia, ktorí aj pri svojej práci zohľadňujú ochranu životného prostredia alebo priamo realizujú rôzne eko aktivity. Môžte si zakúpiť skvelé produkty alebo sa dozvedieť nové zaujímavé veci vďaka info stánkom. Od pondelka do piatku (27.- 31.5.2019) tak môžete navštíviť v Pistoriho paláci tieto stánky.

.

Zdroj: Chistee

Chistee sú 100% prírodné čistiace prostriedky, ktoré majú silný čistiaci a antibakteriálny účinok. Ide o svetovo unikátnu zmes na báze rastlinných olejov a solí, ktorá pomáha vytvárať zdravé a čisté prostredie. Produkty Chistee sú 100% rozložiteľné, nie sú testované na zvieratách a nezaťažujú vodu, pôdu ani váš priestor.

.

Herbárium Projekt je bylinný sprievodca na ceste za zdravím tela a duše, postavený na spolupráci s prírodou a využívaní jednoduchých a bežne dostupných zdrojov a surovín. Spája rôzne spôsoby nahliadania na zdravie prostredníctvom fytoterapie, čínskej medicíny, ayurvédy, aromaterapie, psychosomatiky, homeopatie a ďalších.

Výsledkom sú nie len praktické workshopy a prednášky, ale aj ručne vyrábané prírodné produkty – liečivé maste, prírodná kozmetika, aromaterapeutické oleje, masážne, repelentné a slnečné oleje, parfémy, živice, zubné prášky, vydymovadlá a ďalšie.. Príďte sa poradiť, inšpirovať, privoňať k duši bylín a vlastnými zmyslami zistiť, ako vonia skutočná príroda.

Zdroj: Herbárium Projekt

.

Zdroj: WAKI-VAKY

WAKIVAKY je mladá slovenská značka s ekologickým a sociálnym rozmerom. Špecializujú sa na upcykláciu textilu a textilného odpadu, z ktorého vyrábajú vaky, tašky, ľadvinky, obaly, vrecká na potraviny a iné praktické produkty. Každý z výrobkov má vlastný príbeh a vytvára novú hodnotu namiesto odpadu. Produkty šijú ručne ženy z rôznych kútov Slovenska. Cieľom novej kampane WAKIVAKY, Pomôž dať odpadu druhú šancu je zvýšenie efektivity, kapacity a kvality výroby, čiže aj spracovanie väčšieho množstva odpadu, z ktorého chcú vytvoriť nové typy produktov do svojho portfólia.

.

V súčasnej dobe sa ekologické balenia dostávajú do popredia, pretože žiť ekologicky je cesta budúcnosti. Rodinná firma BIONELA je jednou z prvých na Slovensku, ktorá začala propagovať tento nový trend v ekogastronómii. Taktiež predstavuje špičku na trhu v danej oblasti.

Spoločnosť robí veľkú osvetu v oblasti zdravého životného štýlu pre školy i mestá. Je iniciátorom výzvy #NEJEMzPLASTU, ktorou chce motivovať širokú verejnosť, aby dala „stop“ jednorazovým plastom. Spolupracuje s neziskovými organizáciami a má za sebou niekoľkoročnú spoluprácu s festivalom Pohoda, ktorý aj jej zásluhou dostal ocenenie „Green Operations“. Stavia na certifikovanej kvalite renomovaných značiek a svetových lídrov vo výrobe. Práve to je dôležité z hľadiska udržania kvality.

Zdroj: Bionela

Všetky materiály a produkty sú vyrobené v súlade s nariadením EÚ, sú zdravotne nezávadné a rozložiteľné. Produkty majú rastlinný pôvod a sú vyrobené z bioplastu (PLA), celulózy, cukrovej trstiny, drevenej dyhy alebo palmového listu. Ponúkajú aj jedinečnú možnosť ekologického zatavovania jedla pre donášky. S danou technológiou je prvým a stále jediným dodávateľom na slovenskom trhu.

.

Káva Cafézia je organický bio produkt, ktorý disponuje aj certifikátom USDA Organic, čo je dôkaz toho, že bol vyrobený bez použitia aditív, pesticídov a herbicídov.

Fair trade je samozrejmosťou a fanúšika ekológie istotne zaujme aj biodegradovateľný obal, ktorý sa v prírode v priebehu štyroch rokov sám rozloží.

Zdroj: Cafézia

.

VermiGo je jedinečná kombinácia vermikompostéra a vertikálnej záhrady. Prostredníctvom procesu vermikompostovania (kompostovanie pomocou dážďoviek), VermiGo umožňuje premenu organického odpadu na kompost bohatý na živiny. Na rozdiel od tradičných vermikompostérov, VermiGo umožňuje pestovanie byliniek, ovocia, zeleniny či ozdobných rastlín priamo vo vstavanej vertikálnej záhrade.

Zdroj: Vermigo

Korene rastlín tak dokážu čerpať organické živiny z čerstvého kompostu, čo podporuje ich zdravie a rýchly rast. VermiGo je vyrobený z vysoko kvalitnej nerezovej ocele. To garantuje jeho vysokú životnosť. Vďaka svojmu minimalistickému dizajnu esteticky skrášli Váš balkón, terasu alebo kuchyňu a Váš zodpovedný prístup k životnému prostrediu odmení bohatou a sviežou oázou.

.

Artisara je skvostná, jednoduchá kolekcia minimalistických vegánskych šiat a blúzok. Klasické siluety, nadčasové strihy, čisté línie. Pohodlné a kvalitné látky (bambus a denim z organickej bavlny). Paleta jednoduchých nadčasových farieb – biela, krémová, čierna a bledo ružová. Harmónia, ľahkosť, súlad s prírodou, láska a rešpekt pre všetky živé stvorenia sú prioritou pre autorku značky Andreu a tieto hodnoty slúžia ako kompas pri vytváraní každého kúsku šiat.

Artisara je určená pre ženu, ktorá sa rada pekne oblieka, má zmysel pre estetiku, dizajn a eleganciu, má rada minimalistický jednoduchý štýl a je jej blízky eko rozmer. Súčasne je súcitná a záleží jej na stave tohto sveta a ako ho svojimi nákupnými rozhodnutiami ovplyvňuje. Nepodlieha trendom a nosí to, čo vie, že jej svedčí a v čom sa cíti dobre.

Artisara je: Vegánska | Organická | Fair trade | Transparentná | Slow (Pomalá) I Etická I Udržateľná I Podporuje dobrú vec (5€ z každého predaného kúsku putuje overenému útulku pre zvieratá) | Schválená ako vegánska značka organizáciou PETA | Praktizuje politiku nulového odpadu.

Zdroj: Artisara

.

Zdroj: CORK it

V CORK it nájdete módu a dizajn z korku – udržateľného a prírodného materiálu z Portugalska. Korok, to nie sú len korkové vínové zátky, ale aj ručne vyrábané kabelky, peňaženky či dokonca opasky. Korok sa získava z kôry dubu korkového raz za 7 rokov, a strom rastie nepoškodený ďalej. Príďte si pozrieť či už kúsok korkovej kôry alebo samotný korkový výrobok, budeme sa tešiť!

.

Príbeh Mobake sa začal písať v roku 2016. Vtedy boli po prvýkrát predstavené bambusové zubné kefky s celogravírovaným telom a úprimnými citátmi. Nazvali sme ich Motivačné kefky – kefky s príbehom. To bol náš začiatok. Od vtedy Mobake vedie túžba tvoriť výnimočné eko a zero waste produkty, ktoré sa stanú neoddeliteľnou súčasťou unikátnych ľudských príbehov.

Zdroj: Mobake

.

Zdroj: Híling Zdravá krása 

Žena, matka, ktorá s láskou vyrába produkty ľúbivé nielen pre nás ľudí ale aj pre prírodu. Snaží sa čo najviac využívať prírodné produkty, ktoré zdieľajú jej víziu. Život bez obalu a bez všadeprítomnej chémie je možný. Je to na nás ako sa k tomu postavíme. Pomaly a zodpovedne. Janka som sa rozhodla ísť cestou nielen krémov a deodorantov ale aj dekoratívnej kozmetiky. Cestou zdravej krásy pre našu pleť – Híling Zdravá krása.

.

Projekt Sprout Me funguje už 5 rokov a snaží sa ľuďom priblížiť čaro domáceho nakličovania. Vznikol v období, keď sa Katka, zakladateľka projektu presťahovala do mesta a začala jej chýbať záhrada, kde si každé ráno mohla odtrhnúť čerstvú a kvalitnú zeleninu.

V Bratislave sa preto začala venovať nakličovaniu a neustále tak mala v malom byte vlastnú malú záhradku plnú vitamínov, minerálov a chlorofylu. V súčasnosti Sprout Me ponúka niekoľko druhov semienok na nakličovanie z ekologického poľnohospodárstva a kvalitné nakličovacie nádoby. Katka sa tiež venuje workshopom a kurzom varenia týkajúcich sa klíčkov a ich domáceho pestovania.

Zdroj: Sproud Me

.

Zdroj: Iniciatíva Naše Karpaty

Iniciatíva Naše Karpaty je komunita aktívnych občanov, ktorí sa venujú rozvoju športu a rekreácie v bratislavských lesoch v  súlade s princípmi ochrany prírody. Združujú širokú skupinu ľudí, sú medzi nimi cyklisti, turisti, rodiny s deťmi, bežci či bežkári no napríklad aj psíčkari, ochranári či dôchodcovia. Venujú sa podpore športu a rekreácii v lesoch, ochrane prírody a znižovaniu objemu ťažby dreva.

.

OZ Slovenská vegánska spoločnosť sa venuje propagácii vegánstva, informuje o jeho etických, ekologických aj zdravotných aspektoch. Cieľom OZ je, aby bolo vegánstvo všeobecne známe, pochopené a tento životný štýl bol dostupný pre čo najširšie spektrum ľudí. Medzi hlavné aktivity OZ patrí usporadúvanie vegánskych večerí, diskusií, tvorba informačných brožúr a snaha o zmenu stravovania v štátnych inštitúciách. V stánku nájdete rôzne infomateriály o vegánstve a petíciu za vegánske menu na univerzitách a v nemocniciach.

Zdroj: OZ Slovenská vegánska spoločnosť

.

Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) vzniklo v roku 1997. Vo svojej činnosti sa zameriavajú predovšetkým na praktickú ochranu prírody a na podporu trvalo udržateľného rozvoja v oblasti západného Slovenska. Aktivity, ktoré realizujú hlavne v chránených územiach NATURA 2000 zahŕňajú ochranu a obnovu vzácnych prírodných území a biotopov ohrozených a chránených druhov rastlín a živočíchov.

Zdroj: Bratislavské regionálne ochranárske združenie

Jednou z nosných aktivít je prinavrátenie vody do krajiny, prostredníctvom obnovy mokradí a obnovy prepojenia riečnych ramien. Doteraz sa im podarilo sprietočniť niekoľko riečnych ramien Dunaja a podporiť tak znovu-vytvorenie dunajských ostrovov. Venujú sa aj obnove pôvodného drevinového zloženia v lesných porastoch a pomocou pastvy obnovujú a udržiavajú vzácne biotopy pasienkov a lúk.

V stánku BROZ sa dozviete viac o ich aktivitách a o tom, ako aj vy môžete prispieť k ochrane chránených druhov živočíchov vo vašom okolí. Podporiť ich budete môcť aj kúpou dizajnových tričiek s tematikou ochrany prírody.

Milí návštevníci, ako vidíte ponuka stánkov je naozaj bohatá. Veríme, že vás ponuka stánkov zaujala a tešíme sa na vás v Bratislave, v Pistoriho paláci od pondelka 27.5. do piatku 31.5.2019 !

Komentáre