Nový štart s novou filmovou nádielkou. Už sa nesmierne tešíme, ako odpremietame najnovšie dokumentárne filmy z celého sveta vo vašom kine!

Jesenná časť festivalovej Ekotopfilm – Envirofilm TOUR po Slovensku štartuje už 17. septembra v Púchove a pokračuje až do decembra. Na jeseň máme v pláne navštíviť viac ako 25 miest, takže pozorne sledujte, kedy zamierime práve k vám. Ak to nestihneme na jeseň, nezúfajte, pokračujeme na jar 2020!

Prinášame to najlepšie zo súťažného ročníka filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa uskutočnil v máji v Bratislave a v Banskej Bystrici, a to nielen filmy ale aj skvelú atmosféru!

zdroj: ekotopfilm.sk

Na našich cestách naprieč Slovenskom navštívime Partizánske, Dolný Kubín, Martin, Brezno, Banskú Štiavnicu, Hlohovec, Košice, Prešov, Malacky, Žilinu, Trnavu, Pezinok, Detvu a mnoho ďalších. Na zozname nám pribúdajú ďalšie mestá, o ktorých vás budeme včas informovať.

Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environomentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

Podvečer patrí kinosála verejnosti. Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám prinášame aj sprievodný program „mimo plátna“, kde diskutujeme s našimi hosťami na aktuálne témy.

zdroj: ekotopfilm.sk

Prídeme priamo za vami, tak si nenechajte ujsť jedinečnú príležitosť vo svojom meste. Vstup na filmové premietania ako aj sprievodný program je voľný. Zoberte kamarátov, partnerov, rodinu a strávte s nami príjemný podvečer. Tešíme sa na vás!

Komentáre