Doprava a logistika sú vzhľadom na stále sa zrýchľujúci svet biznisu dôležité faktory úspechu v obchode aj priemysle. Zároveň sa však objavujú otázky okolo ich vplyvu na životné prostredie. Jedným zo spôsobov, ako znižovať dosah logistiky na životné prostredie, je elektromobilita.

Kým v bežnej doprave sú ešte autá na elektrinu zriedkavé, v skladovej a výrobnej logistike už vďaka unikátnym inováciám spoločnosti Jungheinrich prinášajú výhody. Už vyše sedem rokov jazdia v obchodoch, skladoch a továrňach vozíky s pohonom na modernú lítiovo-iónovú batériu, ktoré Jungheinrich uviedol do sériovej výroby ako prvý na trhu. Bol to jeden z elektro míľnikov histórie tohto výrobcu.

Zdroj: Jungheinrich

Elektrické pohony používa už niekoľko desiatok rokov, no lítiovo-iónové batérie umožňujú pohyb techniky nielen zefektívniť, ale aj využiť na jej pohon technológiu, ktorá je ešte viac priateľská k životnému prostrediu. „Keďže je takmer celé portfólio produktov značky v súčasnosti kompatibilné s technológiou Li-Ion, dokázali sme ešte viac znížiť emisie do vonkajšieho prostredia,“ vysvetľuje generálny riaditeľ slovenského zastúpenia výrobcu intralogistických riešení Jungheinrich Martin Urban.

Prechod na najmodernejšiu batériovú technológiu znižuje vplyvy na životné prostredie. Environmentálne priateľské elektrické pohony neprodukujú emisie a vďaka efektívnej prevádzke znižujú spotrebu energie. Vysoká kapacita a špecifické vlastnosti lítiovo-iónových batérií predlžujú ich životnosť a dobu používania.

Zdroj: Jungheinrich

Jungheinrich potvrdil pozíciu lídra inováciou, ktorá posunula logistickú elektromobilitu do novej kapitoly. Predstavil prvý vysokozdvižný vozík typu reach truck s plne integrovanou lítiovo-iónovou batériou ETV 216i, originálne dizajnovaný a vyvinutý pre tento typ pohonu.

Novinka ponúka v brandži doslova revolučný dizajn. Napríklad vynikajúca viditeľnosť na všetky strany pre obsluhu zlepšuje komfort i bezpečnosť obsluhy. Zväčšená kabína s mnohými možnosťami nastavení umožňuje zaujať pohodlnú pozíciu pri práci pracovníkom s rôznou postavou, s ovládacími prvkami na dosah ruky. Kvalitné pracovné podmienky modelu ETV 216i sú tak aj motivačný faktor pre pracovníkov.

Technologickým jadrom novinky je však fungujúca súhra dizajnu a novátorského využitia silnej zbrane Jungheinrichu – pohonu s lítiovo-iónovou technológiou. Lítiovo-iónovú batériu možno dobíjať s využitím príležitostného dobíjania s extrémne krátkym nabíjacím časom. Vozík s takýmto pohonom a technológiou tak môže flexibilne fungovať 24 hodín denne. Rekuperácia brzdnej energie a efektívnejšie fungovanie dokáže samotné ušetriť až 20 percent energie. Komunikácia medzi batériou a nabíjačkou zaisťuje efektívne a rýchle nabíjanie.

Firma Jungheinrich sa snaží chrániť životné prostredie, nielen elektromobilitou a technologickými inováciami, ale aj podporou nášho festivalu. Ďakujeme.

Komentáre