Poznačte si do kalendára. Tento rok budeme súčasťou super akcie Sustainable Fashion Day, ktorá sa bude konať už čoskoro, presnejšie 18. – 19. marca 2017 v Prahe v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Cieľom SFD je prinášať atraktívne, udržateľné a etické alternatívy, poskytnúť odborníkom i verejnosti vzdelanie v oblasti udržateľnej módy a ponúknuť praktické riešenia, ako zmeniť vlastný šatník, spôsob navrhovania odevov či riadenie módnej značky. 

Zdroj: sustainablefashionday.cz

Vedeli ste, že módny priemysel je po ropnom priemysle druhý ,,najšpinavší“ na Zemi? Toto tvrdenie musíme zmeniť. Sustainable Fashion Day je šanca vzdelávať a oboznámiť ľudí s atraktívnou trvalo udržateľnou módou, ktorá môže viesť k zodpovednejšiemu nakupovaniu. Pozrite sa ako prebiehala táto akcia minulý rok.

.

Trvalo udržateľná móda je téma, ktorú budeme bližšie rozoberať aj v rámci nášho veľkého festivalu v máji, preto sme veľmi radi, že budeme súčasťou tejto akcie. Ekotopfilm bude mať na Sustainable Fashion Day premiéru v sobotu 18. marca. Návštevníkom budeme premietať v sobotu od 10:00 do 20:00 a v nedeľu od 10:00 do 18:00 filmy s problematikou trvalo udržateľnej módy. Vstupné, ako už býva zvykom, je u  nás ZADARMO. Filmy, ktoré budeme premietať budeme postupne zverejňovať na Facebook udalosti – Filmový festival Ekotopfilm poprvé na Sustainable Fashion Day. Srdečne vás všetkých pozývame!  

Organizátorom akcie ďakujeme za možnosť zúčastniť sa, prajeme veľa návštevníkov a veríme, že naša spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti.

Komentáre