S naším festivalom prichádzame do Trnavy 12. októbra. Do Kino Hviezda prinášame výber tých najlepších filmov aktuálneho festivlaového ročníka a jedinečnú diskusiu, ktorú si nemôžete nechať ujsť. Pozrite si náš lákavý program, ktorý začína už o 16:00 a potrvá do 21:30, a presvedčte sa sami 🙂

Zdroj: trnavskyhlas.sk

Festival v Trnave odštartujeme dychberúcim filmom režiséra Erika Baláža ŽIVOT V OBLAKOCH, ktorý zachytáva divokú slovenskú prírodu a našu pýchu, Tatry.

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Pozývame vás na v poradí ďalší zaujímavý dokumentárny film DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, kde sa filmári a gurmáni Jen a Grant ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky.

O 18:00 vám v rámci programu „mimo plátna“ dáme návod, ako žiť bez odpadov. Privítame medzi nami Ivanu Maleš, autorku niekoľkých koncepcií pre reformu odpadového hospodárstva na komunálnej úrovni, spoluzakladateľku Inštitútu cirkulárnej ekonomiky. Ivana sa v súkromí snaží o zero waste spôsob života – tvorí iba 4% zmesového komunálneho odpadu. O tejto téme aktívne bloguje na svojom blogu Nezmar. V Trnave prezradí, ako sa dá niečo také dosiahnuť v slovenských podmienkach.

Po tejto inšpiratívnej diskusii pokračujeme opäť super filmami. Vo filme SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY sa Alex James, známy z britpopovej hudobnej skupiny Blur, vydáva na cestu za poznaním, s cieľom zistiť ako ,,spomaliť“ dnešný trend tzv. rýchlej módy, teda nekonečného nakupovania a výroby šatstva v neetických podmienkach. Krátky film BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST zachytáva súčasný stav metropolitných miest a uvažuje nad budúcnosťou urbanizácie. Večer zakončíme filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, ktorý je príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Je zdrojom života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie.

Veríme, že sme vás zaujali a prídete nás na festival pozrieť. Tešíme sa na vás! Vstup je ZADARMO 😉

Komentáre