Blíži sa čas oddychu a pokoja. Čas kedy sme s rodinou, svojimi blízkymi možno viac ako za celý rok. Vianoce a Nový rok sú za dverami. Pre niekoho nové začiatky, pre niekoho pokračovanie či zlepšovanie cesty, ktorou už kráča.

Čo znamenal rok 2018 pre nás a náš festival? Počas roka sme na našej jarnej a jesennej TOUR naprieč Slovenskom spolu s veľkým súťažným festivalom za rok 2018 navštívili až 40 miest! Od západu na východ, zo severu na juh, sme vzdelávali a inšpirovali deti a dospelých, poukazovali na environmentálne problémy sveta a učili k ekologickej uvedomelosti a zodpovednosti rôzne kúty Slovenska.

Vzdelávame žiakov z rôznych kútov Slovenska spolu s našimi partnermi, ktorí majú každoročne pre deti prichystaný interaktívny program.

Úchvatné dokumentárne filmy z celého sveta a zaujímavé prednášky či diskusie si mohlo v tomto roku pozrieť a vypočuť viac ako 54 000 návštevníkov (detí aj dospelých). Stretli sme sa s mnoho zaujímavými osobnosťami, hosťami zo zahraničia i zo Slovenska, ktorým sme dali priestor prezentovať svoje projekty na zlepšenie nášho životného prostredia. Počuli sme veľa názorov, poďakovaní aj námietok, ktoré náš festival posúvajú stále vpred. Aj tento rok nás sprevádza úžasná kampaň z dielne Effectivity – POWERED BY PUBLICIS, ktorá povyhrávala mnoho ocenení ako u nás tak i vo svete, na čo sme patrične hrdí. 

Už teraz pre Vás chystáme zaujímavý ročník 2019!

Vďaka spolupráci s našimi partnermi sa snažíme viesť deti, mládež i dospelých k zamysleniu, že našu Zem treba chrániť pre budúce generácie a preto sa usilujeme vytvárať hodnoty, ktoré pozitívne menia správanie voči našej planéte.

Ďakujeme všetkým, ktorí podporujú náš festival, ktorí sa k nám radi vracajú, ktorí nám pomáhajú festival stále zlepšovať a ďakujeme aj tým, ktorí festival Ekotopfilm – Envirofilm ešte nenavštívili, lebo vy ste pre nás výzva pre ďalšie naše zdokonaľovanie!

A teraz nám už nezostáva nič iné, ako Vám zaželať krásne sviatky plné radosti, pohody a trvalej udržateľnosti. V novom roku sa tešíme na ďalšie mestá a stretnutia spolu s Vami! Ďakujeme za Vašu priazeň, sledujte nás ďalej, aby ste sa ako prví dozvedeli o našich plánoch na rok 2019. 🙂

Komentáre