Blíži sa čas oddychu, pokoja, čas, kedy sme s rodinou, svojimi blízkymi možno viac ako za celý rok. Vianoce a Nový rok sú za dverami. Pre niekoho nové začiatky, pre niekoho pokračovanie či zlepšovanie cesty, ktorou už kráča.

A čo znamenal tento rok pre nás, náš festival? Od januára sme sa hneď pustili do práce a pokračovali sme v našej tour Slovenskom, ktorú môžeme povedať, že už máme dobre rozbehnutú. Spolu s veľkým súťažným festivalom sme za rok 2017 navštívili až 33 miest. Od západu na východ, zo severu na juh, sme vzdelávali deti a dospelých, poukazovali na environmentálne problémy sveta a učili k ekologickej uvedomelosti a zodpovednosti rôzne kúty Slovenska.

Úžasné dokumenty z celého sveta a zaujímavé prednášky či diskusie si mohlo pozrieť a vypočuť zhruba 28 000 detí a 17 000 dospelých. Stretli sme sa s mnoho zaujímavými významnými osobnosťami, hosťami zo zahraničia aj zo Slovenska a dali im priestor prezentovať svoje projekty na zlepšenie nášho životného prostredia. Počuli sme veľa názorov, poďakovaní aj námietok, ktoré náš festival posúvajú stále vpred. Máme za sebou úžasnú kampaň, ktorá povyhrávala mnoho ocenení i vo svete, čo nás taktiež veľmi teší a ženie vpred.

Vďaka spolupráci s našimi partnermi sa snažíme viesť deti, mládež i dospelých k zamysleniu, že našu Zem treba chrániť pre budúce generácie a preto sa usilujeme vytvárať hodnoty, ktoré pozitívne menia správanie voči našej planéte.

Zdroj: pixabay.com

Ďakujeme všetkým, ktorí podporujú náš festival, ktorí sa k nám radi vracajú, ktorí nám pomáhajú festival stále zlepšovať a ďakujeme aj tým, ktorí festival Ekotopfilm – Envirofilm ešte nenavštívili, lebo vy ste pre nás výzva pre ďalšie naše zdokonaľovanie, či už programu, našich aktivít alebo komunikácie.

A teraz nám už nezostáva nič iné, ako vám zaželať krásne sviatky, plné radosti, pohody a trvalej udržateľnosti. Tešíme na ďalšie mestá a stretnutia spolu s vami!

Komentáre