Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prináša nový zážitkový program v rámci Junior festivalu na podporu triedenia a recyklácie odpadov. Organizácia zodpovednosti výrobcov NATUR-PACK aj v tomto roku pokračuje vo výbornej spolupráci s tímom filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Zaujímavosťou tohto ročníka bude celkom nový vzdelávací program pre žiakov a študentov z dielne partnerskej neziskovej organizácie EVIANA. Program nesie názov „Dajme hlavy dokopy“ a svojím obsahom nadväzuje na filmový program.

Zdroj: Natur-pack

„Prinášame tipy a návrhy, ako po vzhliadnutí filmov začať konať, čo je treba robiť, čo je to najdôležitejšie v zachovaní prírody, kde a s kým sa pustiť do práce, čo môžeme urobiť sami a každý deň. Otvoríme verejnú diskusiu a výsledky našej tvorivosti či výstupy každodennej spotreby rozdelíme na veľkú kopu neodpadu (surovín pre ďalšie použitie) a kôpku, o ktorej je ešte treba dobre popremýšľať,“ hovorí o novom programe Paulína Urdová z organizácie EVIANA.

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm je najstarším podujatím svojho druhu na svete. Premietané filmy, ako aj sprievodné aktivity (Junior festival, diskusie pre verejnosť) sú zacielené na zážitok a každoročne sa uskutočnia v desiatkach miest po celom Slovensku. ,,Veríme, že toto mimoriadne podujatie svojím nemalým dielom prispieva k zvýšeniu citlivosti detí, ale aj širšej verejnosti na aktuálne otázky ochrany prírody. Tím NATUR-PACK nesmierne teší, že môže byť jeho súčasťou,‘‘ dodáva k spolupráci Marek Brinzík zo spoločnosti NATUR-PACK.

Zdroj: Ekotopfilm

Natur-pack je partnerom regionálnej TOUR festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Za podporu festivalových aktivít ďakujeme.

Komentáre