Zdroj: pixabay.com

Odpady sú téma, ktorá sa týka každého jedného z nás. Ako je na tom mesto Senica, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska? Aké sú trendy vo svete? Môžeme aj my prispieť k riešeniu súčasnej situácie? Dozviete sa všetko na diskusii v Senici 15. júna o 16:00. Stačí prísť. Odborníci na odpadové hospodárstvo radi odpovedia na všetky vaše otázky, porozprávajú aké zmeny nás čakajú, čo robiť s bioodpadom a v čom spočíva výhoda inteligentných smetných košov. Hostia: Asociácia podnikateľov v odpadovom hospodárstve, Technické služby mesta Senica.

Jedným z našich diskutujúcich hostí bude Peter Krasnec, prezident Asociácie podnikateľov odpadového hospodárstva (APOH), ktorý v súčasnoti vykonáva aj funkciu generálneho riaditeľa/konateľa v jednej z väčších firiem podnikajúcich v odpadovom hospodárstve. Vo voľnom čase sa zaujíma o bojové športy, cestovanie, turistiku a prírodu.

Peťo Krasnec

„Môžeme otvorene povedať, že po roku sa povedomie Slovákov v oblasti environmentálneho povedomia zvýšilo. Stále však nie je na úrovni, ktorú by sme si želali, no podujatia ako festival Ekotopfilm – Envirofilm napomáhaju tomu, aby sme sa postupne dostali na stav, aký je v západnej Európe. Veľmi pozitívne však hodnotíme, že z roka na rok na podujatie, akým je festival Ekotopfilm – Envirofilm prichádza stále viac a viac ľudí a diskusie už nie sú len na jednoduchej úrovni ale preberajú sa témy na veľmi dobrej odbornej úrovni. Znamená to, že takéto podujatie vie osloviť tých, ktorým nie je ľahostajný stav životného prostredia na Slovensku, preto si myslíme, že takéto podujatie je veľmi potrebné na Slovensku aj v budúcnosti.”

Budova technických služieb

Technické služby Senica, a.s. sa špecializujú na nakladanie a vývoz komunálneho odpadu  a stým spojených činností. Ing. Marian Fojtlín, vedúci divízie komunálny prác nám porozpráva o činnosti TS Senica, stave odpadového hospodárstva v Senici  a o separovanom zbere v Senici.

V rámci diskusie o odpadoch sa nám predstaví i Ing. Ján Hricko, výkonný riaditeľ v novozaloženej spoločnosti REDOX – ENEX s.r.o., ktorá sa špecializuje na komplexné zabezpečenie polopodzemných a podzemných systémov zberu komunálnych odpadov.

Ján Hricko

Všeobecná odpadová situácia je taká, že do roku 2020 by malo Slovensko dobehnúť svojich európskych susedov v miere recyklácie, ktorá sa v súčasnosti odhaduje na 12%. Čo je príčinou tak nízkeho výsledku? Dozviete sa už čoskoro v Senici v Dome kultúry. Čakáme vás s voľným vstupom! 🙂

Ďalšiu zaujímavú časť festivalového programu nájdete –TU

Komentáre