S festivalom prichádzame do Galanty. 10. októbra prinášame do Domu kultúry výber najlepších dokumentárnych filmov z celého sveta a jedinečnú diskusiu s názvom „Od aktivizmu k filmárčine a späť“.

Zdroj: galanta.sk

Galanta je naším partnerom prvý rok a tešíme sa, že podujatie privítal aj sám primátor mesta Peter Paška: “Som veľmi rád, že po prvý raz zavíta festival Ekotopfilm – Envirofilm aj do našej peknej Galanty. Verím, že rozšíri obzory nielen žiakom, študentom ale i širokej verejnosti, a to nielen o oblasti ochrany životného prostredia, ale, a to hlavne, o stratégiach trvalo udržateľného rozvoja.“

Ukážka filmu ŽIVOT V OBLAKOCH, ktorý premietame o 17:00

Program pre Galantu je naozaj zaujímavý. V ponuke máme úžasné dokumenty a program mimo plátna, v rámci ktorého nám chalani z Arolla Film porozprávajú o špecifikách filmovania divokej prírody a motivácii nakrúcať dokumenty. Okrem filmárčiny priblížia aj aktuálne problémy ochrany prírody na Slovensku. Čo hovoria filmári na súčasný stav odlesňovania? Poznáte stupne ochrany chránených území? Aké sú aktuálne výzvy a riešenia pre fungujúcu ochranu prírody na Slovensku? 

Chalani z Arolla Film

Srdečne vás všetkých pozývame, príďte nás pozrieť. Vstupné máme ZADARMO! 🙂

Komentáre