Na našom Junior festivale prinášame okrem náučným dokumentov rôzne vzdelávacie aktivity. Zaujímavého sprievodného programu sa zúčastňujú už tretí rok Lesy Slovenskej republiky, š. p. zastúpené Semenolesom, špecializovaným odštepným závodom z Liptovského Hrádku.

Sprievodný program Lesov na Junior festivale

Tento rok všetkým vekovým kategóriám predstavili svoju prácu na veľkom príbehu malého semienka, lebo OZ Semenoles je závodom, ktorý sa venuje spracovaniu semien lesných drevín a krov, ich skladovaniu a pestovaniu sadeníc v lesných škôlkach, ktoré sa potom vysadia v lese. Takže práve tam sa začína dlhá cesta malého semienka k veľkému stromu.

Sprievodný program Lesov na Junior festivale

V rámci tohto programu sa školáci dozvedia z čoho vznikne nový strom, ako semená a šišky zbierame, čo je ukryté v semienku, čo je to prirodzená a umelá obnova lesa a ako a kde sa stromčeky pestujú. Zábavnou súťažnou formou sa naučia čo je to les, aký má pre nás význam, spoznajú niektoré zvieratká, stromy a ich plody. Tí, čo sa najviac zapájajú, hrdo odchádzajú s papierovým lesníckym klobúkom na hlave a drobnými odmenami. A hlavne s úsmevom  na tvári, lebo sa trochu blysli pred ostatnými deťmi, ktoré sedeli v kinosále. Pre stredoškolákov majú Lesy pripravený takisto zaujímavý program v podobe „zeleného kvízu“. Žiaci si otestujú svoje vedomosti alebo získajú nové.

Tešíme sa, že s takýmto zaujímavým program navštívime ešte veľa miest a potešíme stále viac školákov. 

Komentáre