17. februára sa s víťaznými filmami medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji vyberáme do Levoče. Od 16:00 hod. do 21:30 hod. budeme v Kine Úsmev rozdávať úsmev a premietať tie najlepšie dokumentárne filmy zadarmo 🙂

.

Ekotopfilm – Envirofilm festival uvítal aj primátor mesta Levoča Milan Majerský: „Levočania sa o svoje životné prostredie starajú, máme dobrovoľníkov, ktorí sa snažia upratať odpadky v meste, či nové úsporné verejné osvetlenie, aj efektívne fungujúci zberný dvor. Len spoločnými silami môžeme tvoriť krajšie prostredie, v ktorom žijeme, a práve o spájaní je aj Ekotopfilm, som rád, že Levoča môže byť jeho súčasťou.“

Program je naozaj bohatý. Festival otvoríme filmom z krásneho lesného prostredia. AKO SA ZRODIL PRALES nás zavedie do rakúskeho národného parku Kalkalpen. Film odporúčame aj pre rodiny s deťmi. 

.

Taktiež vám prostredníctvom filmu MIKROPÔROD odhalíme najnovšie výskumy, ktoré tvrdia, že existuje veľmi úzke okno na optimálne “zasiatie a vyživenie” mikrobiónu novorodenca. A toto okno sa týka pôrodu.

Okrem filmov vám prinášame v rámci sprievodného programu ,,Mimo plátna“ tému – Ako dostať Slovensko na Európsku úroveň?

Slovensko je v recyklácii na chvoste zoznamu členských krajín EÚ. Recyklujeme žalostných 12% odpadu, zvyšok končí na skládkach. Európskym priemerom je 32% (2012). Švédsko nedávno ohromilo 99% úspešnosťou v zhodnocovaní a recyklovaní odpadu, Dánsku sa darí zrecyklovať 45% odpadu. Ako vieme na Slovensku toto číslo spoločne zvýšiť?

Zaujíma vás táto téma? Príďte sa o nej porozprávať s odborníkmi.

Po programe „Mimo plátna“ pokračujeme filmami a objasníme vám Chauka system – spôsob zachytávania dažďovej vody a jej využívanie na dlhodobo neúrodných pláňach či problém garbiarstva a vážneho znečisťovania rieky v Bangladéši.
Náš festival zakončíme krásnym filmom BAOBABY MEDZI SÚŠOU A MOROM, kde navštívime prostredie Madagaskaru.

.

Veríme, že sme vás naším programom zaujali. Spríjemnite si piatok a príďte nás pozrieť. Sledujte našu udalosť, kde postupne zverejníme všetky ďalšie informácie.

Tešíme sa Levoča!

Komentáre