Do Hlohovca prichádzame už po druhýkrát. 20. októbra sa na všetkých návštevníkov tešíme v Kine Úsmev Hlohovec. Budeme vás čakať s tým najlepším programom. 🙂 Vstupné je ZADARMO! 

Zdroj: hlohovec.sk

Teší nás, že festival uvítal i primátor Hlohovca Miroslav Kollár : „Minulý rok sme v Hlohovci hostili filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm po prvýkrát a ľudia ho prijali veľmi pozitívne. Záujem divákov o filmy s environmentálnou témou bol veľký a preto verím, že aj tento rok si k nám nájdu cestu. Program ponúka mnohé témy, ktoré stoja za zamyslenie. Pokiaľ nás zaujíma kvalita nášho života v budúcnosti, stav životného prostredia nemôže byť ľahostajný nikomu z nás. Ak premietané filmy otvoria oči aspoň zopár ľuďom, má tento festival zmysel.“

Filmový program začíname náučným dokumentom DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, ktorý poukazuje na to, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad. O 17:00 pokračujeme filmom o krásnej slovenskej prírode NESMRTEĽNÝ LES.

O 18:00 vás pozývame na diskusiu, ktorá tematicky nadväzuje na film Nesmrteľný les. V prednáške „Dokážeme ochrániť prírodu na Slovensku?“ nám chalani z Arolla Film prídu film predstaviť a porozprávajú nám o špecifikách filmovania divokej prírody a motivácii nakrúcať dokumenty. Okrem filmárčiny nám priblížia v diskusii s Lászlóm Miklósom z Technickej univerzity vo Zvolene aj aktuálne problémy ochrany prírody na Slovensku. Aký význam má fungujúci ekosystém a aké hrozby naopak predstavuje jeho nepriaznivý stav? Čo hovoria filmári a environmentalisti na súčasný stav odlesňovania? Aké sú aktuálne výzvy a riešenia pre fungujúcu ochranu prírody na Slovensku? Dozviete sa v Hlohovci.

Po diskusii pokračujeme opäť úžasnými dokumentami. Nenechajte si ujsť ani náš posledný film GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA.

Tak čo Hlohovec, vybrali ste si z našej lákavej ponuky? Vidíme sa už čoskoro 🙂

Komentáre