Už neuveriteľných 43 rokov spájame tých, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné. Tých, ktorí sa zaujímajú o to, ako bude vyzerať Zem, keď po nej budú kráčať vnukovia ich vnukov. Za svoju dobu trvania sme priniesli Slovákom mozaiku minulosti, súčasnosti aj blízkej budúcnosti.

Tento rok sme sa v spolupráci s agentúrou Effectivity|POWERED BY PUBLICIS rozhodli, že vám extravagantným spôsobom predstavíme budúcnosť skutočne vzdialenú. Alebo nevzdialenú? Takú, ktorá je na konci evolúcie. A naozaj nie je pekná!

V prírode prežijú len najsilnejší a tí, ktorí sa nebudú vedieť vysporiadať so smogom alebo silne znečistenou vodou jednoducho zostanú iba v histórii a na stránkach knižiek.

Preto sme oslovili popredných slovenských umelcov, aby zhmotnili svoju predstavu o tom, ako sa zvieratá prispôsobia zhoršujúcim sa životným podmienkam.

Vďaka tejto iniciatíve vznikol jedinečný projekt, ktorý po prvýkrát spája fantáziu umeleckej duše s racionálnym enviromentálnym myslením. Výstava „Fauna antropocénu“ vám ukáže, aký silný dopad môže mať nešetrné zaobchádzanie s prírodou. Každé z vystavených diel je originálnym pohľadom na budúcnosť, ktorá možno raz nebude iba predstavou. Budúcnosť, kde sa o bielych labutiach bude rozprávať ako o legende. Aké ďalšie zvieratá umelci stvárnili? Príďte sa pozrieť. Veď vidieť to, čo iní nevidia je umenie!

Do tejto unikátnej výstavy sa zapojili viaceré slovenské umelecké osobnosti. Uvidíte diela mien ako Martin Kellenberger, Daniela Olejníková, Michal Černušák, Igor Hrnko, Katka Slaninková, Martin Gerboc, Marek Ormandík, Matej Fabian, Matúš Maťátko, Jana Farmanová, Oľga Paštéková, Lýdia Patafta.

A aby sme vás trošku navnadili, prikladáme ukážku diela, ktoré pripravil Martin Kellenberger

Martin Kellenberger : Ryba – Pamäť

Vernisáž výstavy prebehne počas slávnostného otvorenia festivalu v utorok 23. mája 2017 o 20:30 v priestoroch Hotela Tatra na Námestí 1. mája v Bratislave. Diela je ale možné prezrieť si každý deň od stredy 24. mája do piatka 26. mája. Slovenským výtvarníkom, ktorí sa s nami zapojili do spolupráce srdečne ĎAKUJEME a veríme, že sa vidíme na festivale. 🙂

Sledujte náš web a Facebook stránku Ekotopfilm SK a sledujte, čo všetko zaujímavé vás ešte na našom festivale čaká.

Komentáre