S príchodom nových technológií zažívame revolúciu doslova každý deň. V priamom prenose sa menia a modernizujú zaužívané postupy v každom odvetví ľudskej činnosti. Odhaduje sa, že v roku 2050 bude vyše 65% svetového obyvateľstva žiť v mestách. Predpokladom pre optimálne životné podmienky v meste budúcnosti, tzv. smart city, je rozhodne udržateľnosť. Ako zlepšovať život v mestách v súvislosti s technologickým pokrokom, narastajúcim obyvateľstvom a ich nárokmi? Aké trendy ovplyvňujú vývoj našich miest?

Rado Mizera, odborník na environmentálne poradenstvo zo spoločnosti Solved so skúsenosťami vo Fínsku a na Slovensku, sa s nami na festivale v Poprade a v Prešove podelí o zaujímavé projekty a rozumné riešenia pre mestá budúcnosti, ktorých kandidátom sú nepochybne práve naše mestá.

Zdroj: pixabay.com

Solved predstavuje poradenskú službu v environmentálnej oblasti a oblasti udržateľnosti a online platformu pre spoluvytváranie riešení. Rieši environmentálne výzvy prostredníctvom unikátneho procesu a poskytuje možnosť jednoduchej spolupráce s najlepšími expertmi z environmentálnej oblasti. Solved bol spustený v roku 2012 ako virtuálna služba v rámci vládneho projektu Cleantech Finland, z ktorého sa v máji 2013 odčlenil ako samostatná spoločnosť. V súčasnosti má svoje zastúpenie v Helsinkách, Oulu, Bratislave a v Žiline. 

Hlavným aktívom Solved je komunita popredných environmentálnych expertov, ktorá sa rapídne rozširuje a v súčasnosti pozostáva z takmer 2000 expertov z 350 organizácií v 70 krajinách sveta. V rámci desiatok projektov experti zo Solved spoluvytvorili riešenia v oblasti energetiky či priemyslu, a taktiež spoluvytvorili udržateľné riešenia pre lyžiarske strediská či smart cities.

Zdroj: solved.fi

Zaujíma vás téma smart cities? Chcete vedieť aké sú rozumné riešenia pre mestá budúcnosti? Príďte si na festival vo štvrtok 16. novembra o 18:20 do Kina Tatran v Poprade vypočuť prednášku SMART CITY – AKÉ SÚ ZÁKLADNÉ PREDPOKLADY PRE ROZUMNÉ MESTO? V Prešove vás čakáme v Kine Scala, 23. novembra o 18:20. Tešíme sa na vás! 

Komentáre